رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان گفت: صحنه های بسیار زیبایی در خصوص کمک رسانی مردم سیل زده خلق شد که جهان مانند این ایثار را کمتر به خودش دیده است.

به گزارش گلستان ما؛ علی نجفی نژاد صبح امروز در جلسه هماهنگی و هم اندیشی روسای دانشگاه های استان گلستان جهت نحوه خدمت رسانی به سیل زدگان اظهار کرد: اتفاقی که در استان ما ایجاد شد یک بحران شاخصی است. موضوع سیل با توجه به تکنولوژی روزی که کشور ها در اختیار دارند باز هم خسارت آفرین است.

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان تصریح کرد: برخی ها متاسفانه این موضوع را طوری نشان می دهند که انگار این پدیده فقط در ایران اتفاق می افتد این در صورتی است که در سالهای گذشته سیل هایی به مشابه این در کشورهای اروپایی اتفاق افتاده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مقصر دانستن نهاد خاصی در خصوص ایجاد سیل کم لطفی است که نباید به این حواشی دامن زد. این اتفاقات یک محکی است که باید این حوادث را تبدیل کنیم به کلاس درس تا از این بلایا کمتر یا اینکه دیگر آسیبی نبینیم .

وی با بیان اینکه باید از این حوادث درس بگیریم تاکید کرد: لازم است که تمام مردم پای کار باشند و در کنار مسئولین به کمک رسانی مشغول شوند تا هر چه سریع تر مشکلات مردم مرتفع شود.

نجفی نژاد بیان کرد: صحنه های زیبایی مردم کشور ما در کنار برادران اهل سنت به وجود آورده اند . مردم ما با تمام مشکلات دوشادوش هم و بدن هیچ چشم داشتی به کمک مردم اهل سنت شتافتند و این وحدت را گسترش داده اند و بار دیگر نشان داده اند که قومیت برای ایرانی مهم نیست.

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان در خصوص اقدام خصمانه امریکا هم سخن به میان آورد و متذکر شد: این کمک رسانی ها همزمان شد با موضوعی که امریکا اعلام کرده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را درست در روز پاسدار تروریست اعلام کرد. سپاه هم با کمک رسانی حداکثری که در شهر های سیل زده انجام داده بود و هم اکنون هم در کنار مردم سیل زده با تمام توان در حال کمک رسانی است این حجمه ها را به خوبی کنار زد و در حال نقش آفرینی خویش است.

وی گفت: دانشگاه منابع طبیعی هم به مانند گذشته آمادگی خود را برای هر گونه کمک رسانی به مردم سیل زده از کمک رسانی گرفته و تا اسکان اعلام کرده بود و هم اکنون هم با اعزام دانشجویان جهادی به مردم سیل زده شهرستان آق قلا و گمیشان اعزام شده اند. 

نجفی نژاد در پایان تاکید کرد: دانشگاه های ما باید تحقیقات خودشان را در خصوص جلوگیری از چنین بحرانهایی آماده کند و در صدد این باشند که با تحقیقات کارشناسانه به کمک مدیران بیاید تا در چنین شرایطی آسیب حداقلی به ما و مردم کشور ما وارد شود.

انتهای پیام/

آخرین مطالب