چند روزی به بازگشایی دانشگاه ها نمانده اما یک گزارش از دانشجویان دانشگاه گلستان نشان می دهد که برخی از این افراد از وضعیت خوابگاههای موجود به شدت گلایه دارند و اوضاع آن را تا حدی بحرانی و غیر عادی می خوانند .

به گزارش گلستان ما به نقل از خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان ؛ همه ما یک زمانی دانشجو بوده ایم و یکی از بهترین روزهایی که با دوستان سپری کرده ایم درون خوابگاههای دانشجویی بوده است حتی با بدترین وضعیت ها اما با هم بودن تلخی ها را شیرین می کرد .

 شاید یک زمانی شنیدن نام خوابگاه دانشجویی ، مخاطب را به یاد اتاق های کوچک، کمدهایی قدیمی، دوش های کهنه و چهاردیواری های تنگ و خانه هایی فاقد آب آشامیدنی با هزینه های اجازه کم بیندازد که دانشجویان فقط هنگام خواب به آنجا مراجعه می کنند اما امروزه همه چیز تغییر کرده است ، دانشجویان می توانند خوابگاه هایی را انتخاب کنند که تمام نیازهای رفاهی و تفریحی آنان را فراهم کرده است به دلیل اینکه ساکنین خوابگاه های کارآمد و مطلوب دانشجو را قادر می سازد، موفقیت های علمی و شغلی بهتری را کسب کنند.

سالن ورودی ، اتاق نگهبان ، موتور خانه ، اتاق جهت سکونت دانشجویان ، نمازخانه مرکزی ، کتاب خانه مرکزی ، سالن ورزش ، دستشویی مرکزی ، حمام مرکزی ، آشپزخانه مرکزی ، بوفه دانشجویی فضاهای مورد نیز درط راحی یک خوابگاه دانشجویی هستند که در کشور ما معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرند .

چند روزی بیشتر به بازگشایی دانشگاهها نمانده و طبعا دانشجویان این روزها مشغول ثبت نام و همچنین اسکان در خوابگاههای مشخص شده توسط دانشگاه هستند .

 در همین رابطه یک گزارش از دانشجویان دانشگاه گلستان نشان می دهد که برخی از این افراد از وضعیت خوابگاههای موجود گلایه دارند و آن را تا حدی بحرانی و غیر عادی می خوانند .

 یکی از این مشکلات هزینه های گزافی است که بابت خوابگاه می گیرند در حالیکه این خوابگاه ها در قالب پانسیون وضعیت بدی دارند که گفته می شود مدیران متولی در دانشگاه استانداردهای لازم را برای اجاره کردن این مکان ها و بستن قرارداد لحاظ نمی کنند . 

 مشکلات در این خوابگاه ها به حدی رسیده که نبود فضای مناسب مطالعه و نبود نمازخانه دیگر به چشم نمی آید. شرایط بحرانی خوابگاه ها به حدی است که امروز به دلیل ریزش سقف جان دانشجویان را به خطر انداخته است و این در حالیست که مسئولین به خوبی از آن آگاهند اما متاسفانه هرگاه دانشجویان اعتراض خود را آشکار می سازند توسط مدیران مربوطه تهدید به توبیخ و اخراج می شوند.

 اتصالی برق و آتش سوزی در خوابگاه های این دانشگاه ممکن بود فاجعه های جبران ناپذیری را بوجود آورد و چند صد خانواده را عزادار کند و هزینه های گزاف خوابگاه و نبود امکانات حداقلی دانشجویان را گاهاً مجبور به ترک دانشگاه کرده است و عده ای که توان انتقال به دانشگاه شهر خود را نداشته و به اجبار در خوابگاه اسکان  می یابند عمدتا با افت شدید تحصیلی روبرو می شوند .

در گفت و گو با این دانشجویان مشخص شد شورای صنفی دانشگاه توان دفاع از دانشجو را نداشته و بیشتر از دانشگاه و مدیران طرفداری می کند و دانشجویان از اینکه چنین نمایندگانی دارند احساس خوبی ندارند .

 حال سوال اصلی ما دانشجویان دانشگاه گلستان این است که آیا سزاوار است دانشجویان و نخبگان این دانشگاه به صورت مستمر قربانی سوء مدیریت شوند که طی این سالها هیچ اقدام موثری برای بهبود وضعیت آنها صورت نگرفته است؟

 یک دانشجو که نخواست نامش فاش شود گفت : ما دانشجویان دانشگاه گلستان به شدت به دنبال مطالبات خود خواهیم بود  و تا نرسیدن به نتیجه مطلوب به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.

بهتر است رئیس و مدیران این دانشگاه با دانشجویان بنشینند و با هم صحبت کنند ، حتی یک بازدید از مکان خوابگاه ها و پانسیون ها داشته باشند و اگر واقعا وضعیت بدی مشاهده می شود ، دستور بررسی و بهسازی این مکان ها داده شود چون ما بهر از دانشجو قشری نداریم که به عنوان یک سرمایه پس انداز به دردجامعه و کشور بخورد .

انتهای پیام /

photo 2018 09 03 13 38 38

photo 2018 09 03 13 40 04

photo 2018 09 03 13 40 13

photo 2018 09 03 13 41 11

دیدگاه‌ها   

0 # محمد اسماعیلی 1397-06-19 07:33
ببرنشون سلول مهدی هاشمی. از خونه خودشونم شیک تره.
والا.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب