رییس پلیس راهور گلستان ضمن تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، محدودیت‌های ترافیکی این ایام در استان گلستان را اعلام کرد.

به گزارش گلستان ما؛ سرهنگ مرتضی فخری امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: هیات ها و دسته جات عزاداری گرگان در تاسوعا تلاش می‌کنند خود را به چهارراه میدان و سقاخانه میدان عباسعلی برسانند که به همین دلیل محدوده این مکان مذهبی در تاسوعا پرترافیک و نیازمند انجام برخی تمهیدات است.

وی افزود: براین اساس، مسیرهای میدان شهرداری تا چهارراه میدان، میدان سرخواجه تا چهارراه میدان، میدان مازندران (شهید هزارجریبی) تا چهارراه میدان و خیابان شهید رجایی حد فاصل سه آتش نشانی تا چهارراه میدان گرگان در محدودیت تردد و توقف قرار دارد.

رییس پلیس راهور گلستان تصریح کرد: کوچه های منتهی به این خیابان ها در شب و روز تاسوعا و عاشورا آزاد اما چرخش به سمت چهارراه میدان ممنوع است.

وی درباره محدودیت های ترافیکی در روز عاشورا هم اضافه کرد:  این محدودیت ها با توجه به حضور دسته جات عزاداری روز عاشورای گرگان در امامزاده عبدالله، برای این مسیر و خیابان های اطراف آن اعمال خواهد شد.

فخری اضافه کرد: بر این اساس در روز عاشورا تردد خودرویی از میدان شهرداری گرگان تا تقاطع شهدا، خیابان پوربندی 10تا چهار راه شهدا، سی متری رسالت از چهارراه گرگان جدید و همچنین چهارراه آتش نشانی تا تقاطع خیابان شهدا ممنوع است.  خودروهای پارک شده در این محدوده ها از ساعت شش صبح روزهای تاسوعا و عاشورا با جرثقیل به پارکینگ منتقل می شوند.

رییس پلیس راهور گلستان در توصیه خود به مسوولان هیات های عزاداری  گفت:  استفاده از خودرو برای جابجایی علم و کتل در بین دسته جات عزاداری را متوقف کنند.

 فخری بیان کرد:  هیئات عزاداری باید سه عدد چراغ لایتر جهت اخطار و شناسایی دقیق تر داشته تا یک نفر در ابتدا، یک نفر در انتها و یک نفر هم در میان دسته جات قرار بگیرد.

وی در خصوص شهرستان های دیگر گلستان هم افزود: در این شهرها با توجه به زمان عزاداری پلیس راهور هر شهرستان با هماهنگی شورای تامین شهرستان مسیرها و زمان محدودیت ترافیکی اعلام و اجرا می‌شود.

رییس پلیس راهور گلستان  در پایان توصیه کرد: خانواده ها در ایام عزاداری از تردد با خودروهای شخصی خودداری کرده و در صورت ضرورت سفر از خودروهای عمومی استفاده کنند.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها