رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه بهانه کمبود اعتبار از سوی مدیران برای انجام اقدامات پیشگیرانه در سیل پذیرفتنی نیست، گفت: مدیریت استفاده از امکانات و ظرفیت‌ها برای پیش‌بینی و پیشگیری از سیلاب می‌توانست شدت خسارت‌های ناشی از آن را کاهش دهد.

 به گزارش گلستان ما به نقل از تسنیم:  هادی هاشمیان امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان اظهارداشت: برخی مدیران کمبود بودجه را علت انجام ندادن برخی اقدامات پیشگیرانه درباره سیل مطرح می‌کنند که این بهانه‌ها پذیرفتنی نیست.

وی افزود: مدیریت استفاده از امکانات و ظرفیت‌ها برای پیش‌بینی و پیشگیری از سیلاب می‌توانست شدت سیلاب و خسارت‌های ناشی از آن را کاهش دهد.

رئیس کل دادگستری استان بیان داشت: مشکلات ما مدیریتی است و می‌توان با مدیریت جهادی همسو با قانون بسیاری از مسائل را در استان حل و فصل و پیش‌بینی کرد.

وی گفت: در مورد زیارت، جهان نما و یزدان محله کارگروهی زیرنظر دادستان مرکز استان و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود تا با حضور میدانی در محل‌هایی که غیرمجاز ساخت و ساز می‌شود در کوتاه‌ترین زمان، تعیین تکلیف و برخورد شود.

هاشمیان با بیان این که ضعف مدیریتی ما سبب شده در مناطقی مانند زیارت دچار مشکل شویم خاطرنشان کرد: ما باید با کمک سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی و رسانه‌ها، با هجمه‌ای که متخلفان به عرصه‌های ملی و منابع طبیعی می‌کنند برخورد کنیم.

وی تاکید کرد: در مواردی مانند ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی و باغی، حریم راه‌ها و رودخانه‌ها نیاز به انجام تشریفات قانونی نیست و دستگاه‌های متولی باید بلافاصله با مشاهده تخلف، ساخت و سازهای غیرمجاز را تخریب کنند.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها