یک منبع نزدیک به وزارت کشور گفته دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور از اسامی مطرح شده توسط مجمع نمایندگان استان گلستان برای تصدی استانداری استقبال چندانی نکرده است .

به گزارش گلستان ما ؛ گفتنی است امروز مجمع نمایندگان استان پنج گزینه محمود سالاری ، میرمحمد غراوی ، سید عبدالله میراکبری ، محمدرضا صالحی و یغمور قلی زاده را گزینه استانداری معرفی کردند .

رحمانی فضلی معتقد است استاندار گلستان باید همسو با دولت تدبیر و امید ، کاردان ، همسو با نماینده ولی فقیه و مجمع نمایندگان ، بازویی مناسب برای وزارت کشور ، قابلیت همگرایی با همه گروهها و احزاب استان ، مردمی و سنگ صبور اقشار مستضعف و جبران کننده خرابی های سیل اخیر باشد .

گویا سابقه عدم تعامل محمد رضا صالحی با مجمع نمایندگان خراسان شمالی و  وزارت کشور ، رحمانی فضلی را در خصوص صالحی متقاعد  نکرده است .

بجز چند حزب چند نفره سیاسی و دو سه تا  کانال تلگرامی وابسته ، فضای استان گلستان هم استقبال چندانی از صالحی نکرده است و انتقادات بی سابقه ای در روزها و هفته های اخیر در فضای مجازی از صالحی شده که هنوز بی جواب مانده است .

همچنین اصولگرایان استان گلستان نیز هیچ استقبالی از صالحی نکرده اند و خاستگاه و تعلق خاطر او را به جریان های تند اصلاح طلبی در استان می دانند و حضورش در جایگاه نخست استان را تسهیل کننده حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس و ریاست جمهوری میدانند .

فعالین و نخبگان اجتماعی شرق و غرب استان نیز شوق چندانی برای استاندار شدن صالحی نشان نداده اند .

با این حال در میان پنج گزینه مطرح شده صالحی از بقیه بهتر ارزیابی می شود و شاید وزیر کشور و استان مجبور باشند دو سال آخر دولت روحانی را با او سپری کنند.

انتهای پیام /

پربحث ترین ها