رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: بودجه امسال شهرداری گرگان ۲۵۰ میلیارد تومان بود که به طور کامل محقق و همچنین ۲۰ میلیارد تومان لایحه متمم بودجه ارائه شده است.

به گزارش گلستان ما، علی‌اصغر یوسفی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت تحقق درآمدهای شهرداری گرگان اظهارداشت: به رغم شرایط سخت اقتصادی امسال بودجه 250 میلیارد تومانی شهرداری گرگان صددرصد محقق و 20 میلیارد تومان نیز لایحه متمم بودجه 97 به شورای اسلامی شهر ارائه شذه است.

وی افزود: بودجه پیشنهادی شهرداری گرگان و سازمان‌های تابعه برای سال 98 300 میلیارد تومان پیشنهاد شده که در کمیسیون‌های مختلف و صحن شورای شهر مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری گرگان نسبت به سال قبل 20 درصد رشد دارد.

به گفته یوسفی 43.33 درصد از بودجه 300 میلیارد تومانی شهرداری برای سال 98 مربوط به اعتبارات جاری و هزینه‌ای و 56.67 درصد مربوط به اعتبارات عمرانی است.

وی ادامه داد: شفاف سازی درآمدها و هزینه‎ها و همچنین کاهش هزینه‌های مازاد، بسترسازی برای ایجاد کنترل و ارزشیابی پیشرفت‌های حاصل از اجرای بودجه، افزایش مشارکت شهروندان در تأمین هزینه‌ها و اداره امور شهر و بهبود فضای کسب و کار شهر و جلب مشارکت و همکاری بخش خصوصی در اجرای پروژه های درآمدزای شهری از جمله راهبردهای اساسی بودجه سال 98 شهرداری گرگان است.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: همچنین در بودجه سال آینده اعتبارات مناسبی برای مطالعات سیستم‌های انبوه‌بر و ریلی، طرحِ ریزپهنه‌بندی زلزله و طرح جامع سیما و منظر و فضای سبز، ورودی و خروجی ناهارخوران به 30 متری تالار و ساماندهی خیابان جرجان از هتل سرفراز تا میدان معلم، اجرای پیاده راه خیابان امام خمینی(ره) و پاسداران، تهیه بسته‌های سرمایه گذاری، ایجاد پارک‌های تخصصی و غیره پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/ 

پربحث ترین ها