در فرهنگ عاشورا به شب یازدهم ماه محرم، شب شام غریبان گفته می‌شود.

اهل سنت بلوچ و ترکمن شهرستان گالیکش در روز عاشورا با طبخ و توزیع غذای نذری این روز را گرامی می‌دارند.

سنت دیرینه "صبح روسیاه" در گالیکش، هرساله از نیمه‌های شب عاشورا و پیش از طلوع خورشید به یاد مظلومیت و مصیبت‌های اباعبدالله الحسین (ع) در روز عاشورا برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: در سال 88 ملت، مردم و دولت ما برابر نقشه‌های شوم دشمنان تاریخ را تغییر دادند.

فرمانده سپاه گالیکش گفت: باید توجه کنیم یکی از معیارهایی که در جبهه حق به آن پرداخته می‌شود بحث امربه‌معروف و نهی از منکر است.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان از ثبت 2 اثر میراث ناملموس شهرستان گالیکش در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

فرماندار گالیکش گفت: احیای جامعه اسلامی به امربه‌معروف و نهی از منکر وابسته است و یکی از معیارهایی که می‌توان به بقای حکومت اسلامی کمک کرد، امربه‌معروف و نهی از منکر است.

مسئول اورژانس 115 گالیکش گفت: در دو حادثه رانندگی در تقاطع روستای قلی تپه و پارک ملی گلستان، 16 سرنشین خودروها مصدوم و روانه بیمارستان شدند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه گالیکش گفت: اگر انس گرفتن با رفتار، اخلاق و کردار امام حسین علیهم‌السلام را سرمشق و سرلوحه کار خود قرار دهیم؛ در زندگی ما انسان‌ها بسیار مؤثر واقع خواهد شد.

پشم محصولی طبیعی که منبع درآمد بالایی دارند و در برخی از مناطق آن را نادیده گرفته و به هدر می‌رود؛ اما اهالی پادلدل قدر این سرمایه ارزشمند را می‌دانند و با تبدیل آن سود سرشاری می‌برند.

گفت‌وگو با مرد جوانی گالیکشی که با مجازات جایگزین از حبس نجات یافت.

فرماندار گالیکش گفت: با هرگونه کشت گیاهان مخدر در روستاها با جدیت مقابله می‌کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش اعلام کرد: زنبورداران این شهرستان در سال جاری تاکنون 110 تن عسل تولید کرده‌اند و تولید این ماده غذایی مقوی ادامه دارد.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان‌های مینودشت و گالیکش از تخریب ساخت‌وساز غیرمجاز در محور تنگراه خبر داد.

دادرس علی البدل شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شهرستان گالیکش گفت: از ابتدای تیر ماه امسال تا کنون 11 متهم در گالیکش موظف به انجام امور تعیین شده به جای تحمل کیفری حبس در زندان شدند.

ريیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گالیکش گفت: در بحث تعهد اشتغال شهرستان تاکنون بیش 400 نفر در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است.

فرمانده سپاه گالیکش از برگزاری رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله صلوات‌الله‌علیه واله (2) باهدف خدمات‌دهی به مردم و آمادگی بسیجیان گردان بیت‌المقدس در این شهرستان خبر داد.

برای معرفی عسل جنگلی روستاهای اطراف پارک ملی گلستان و ترغیب اهالی منطقه به زنبورداری علمی و مدرن جشنواره عسل در شهرستان گالیکش برگزار شد.

به مناسبت هفته دولت؛ کارگاه تخصصی دوخت لباس سنتی در روستای پادلدل افتتاح شد.

فرماندار گالیکش بابیان اینکه مهم‌ترین عامل شکوفایی اقتصاد کشور کارآفرینی است، گفت: معلمین و فرهنگیان می‌توانند نقش بسیار مهمی در جهت گسترش، اعتلا و ارتقاء کارآفرینی داشته باشند.