همزمان با مراسم بزرگداشت سی اُمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی و سالگرد قیام خونین 15 خرداد سال 42، کتاب خاطرات حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی امام جمعه شهر مینودشت رونمایی شد.

به گزارش گلستان ما ؛ در این مراسم که در مصلای شهرستان مینودشت برگزار شد جمع زیادی از مردم و روحانیون و مسئولان شهر حضور داشتند، غلامرضا خارکوهی مولف این کتاب طی سخنانی گفت:امام خمینی(ره) محبوب دلها بود. به همین جهت در سال 1368 بزرگترین تشییع جنازه در تاریخ جهان برای او انجام شد. بطوری که نه پیش از او و نه پس از او تا کنون چنین مراسمی برای یک شخصیت و رهبر سیاسی- مذهبی در هیچ جای جهان صورت نگرفته است .

خارکوهی علت حضور بی نظیر مردم در تشییع پیکر امام را محبوبیت فوق العاده او عنوان کرد و گفت:امام خمینی (ره)، هم نزد خدا محبوب بود و هم نزد مردم ایران و مستضعفان جهان . برای این که هم اعمال و رفتار و گفتار و کردارش خالصانه برای خدا بود و هم خود را خدمتگزار مردم می دانست و زندگی مردمی داشت و مثل مردم عادی زندگی می کرد.

این تاریخ نگار انقلاب اسلامی، در بخش دیگری از سخنانش به معرفی کتاب جدیدش پرداخت و گفت:کتاب خاطرات حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه شهر مینودشت اخیراً ، در بهار سال 98 توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهران چاپ شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.

خارکوهی افزود: این کتاب 340 صفحه حجم دارد و در قالب 9 فصل تدوین شده که برای تالیف آن، من بیش از یک سال وقت گذاشته ام و برای غنای بیشتر، علاوه بر خاطرات شفاهی حاج آقا حسینی ، اسناد و تصاویر تاریخی را نیز در فصول مختلف آن افزوده ام.

01ed

وی با اشاره به محتوای کتاب گفت: این کتاب خاطرات شخصیت بزرگواری است که سال‌ها در راه ترویج نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) مبارزه کرده، و به تقویت و تحکیم جمهوری اسلامی پرداخته است ، و در سنگرهای مختلف درس و منبر و سخنوری ، کمیته انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام، ستاد مبارزه با رباخواری، هیات 7 نفره واگذاری زمین، جبهه و جنگ، امامت جمعه شهرهای شیروان، گرمسار، و مینودشت از سال 61 تا کنون، خدمات شایانی اعم از مذهبی، علمی، فرهنگی و عمرانی به جامعه ارائه نموده است.

گفتنی است؛ غلامرضا خارکوهی از پژوهشگران فعال در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی است و تاکنون دهها کتاب و صدها مقاله از وی در مراکز مختلف منتشر شده که کتابهای خاطرات آیت الله نورمفیدی، انقلاب اسلامی به روایتی دیگر، خاطرات آیت الله طاهری گرگانی، استان گلستان در انقلاب اسلامی، و حماسه 5 آذر سال 57 گرگان از آن جمله است.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها