گروه ضربت، برای مبارزه با تخریب گران جنگل به عنوان منابع ملی و بیت المال مسلمین در پیش از پیروزی انقلاب و دوران مبارزه با حکومت منحوس پهلوی تشکیل شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از گل رامیان، به مناسبت سی و نهمین سالروز بهار انقلاب، این پایگاه خبری، خاطرات دوران قبل از پیروزی انقلاب و نقش مردم رامیان در این پیروزی را به واسطه "جعفر بای" فعال فرهنگی و محقق و آسیب شناس اجتماعی و یکی از فعالین دوران انقلاب منتشر می کند.

مبارزات علیه رژیم ستم شاهی روز به روز با برگزاری چلّه های شهدای شهرستانهای کشور اوج می گرفت و حکومت دچار فروپاشی عظیمی شده بود و دستگاه های اداری در اعتصاب بسر می بردند و سیستم نظارتی کاملأ از بین رفته بود.

در چنین وضعیتی گروهی عناصر فرصت طلب که در کنار جنگل و متصل به منابع طبیعی زمین داشتند از فرصت سواستفاده کرده با تجاوز به حریم جنگل و با از بین بردن درختان جنگلی  به اصطلاح  خود جنگل را آباد کرده و به مقدار زمین خود می افزودند.

خبر اینگونه فعالیت های تخریب گرایانه به حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای حسینی واعظ رامیانی رسید و با تشکیل گروه ضربت به تعدادی از جوانان مأموریت داد که به سراغ آنها رفته و آنان را نصیحت کرده و از ادامه کار ضدانقلابی باز دارند.

به خاطر دارم که بنده نیز با دوربینم همراه این گروه رفتم و پس از پیمودن مسافتی طولانی تعداد فراوانی از آنان را در حین کار دیده و از صحنه تخریب جنگل تصویر برداری کردم و گروه نیز آنان را نصیحت کرده و  وعده دادند زمین های طاغوتیان را به آنها می دادند و با توجه به اینکه ما از هیچ گونه پشتوانه دولتی برخودار نبودیم و صرفأ با ابلاغ سلام حاج آقا و حمایت مردمی بر خودار بودیم جالب اینکه آنان نیز دست از کار می کشیدند و کار را برای همیشه تعطیل می کردند.

بنده نیز پس از چاپ عکس های گرفته شده با اجازه و نظر حاج آقا آنها را بر روی مقوایی چسبانده و بدون ذکر نامشان بر روی دیوار مسجد نصب کرده و زشتی این کار ضد مردمی را به افکار عمومی یادآور شده و اعلام کردیم که اگر کس دیگری چنین کند به مردم معرفی میشود.

روش کار این گروه آنقدر اثر بخش بود که این گونه اقدامات مذبوحانه تعطیل شد و دیگر کسی دست به چنین کار ناپسندی نزد.

انتهاي پيام/

پربحث ترین ها