با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، بزرگترین پروژه ید کشور با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال و اشتغالزائی 150 نفر در شهرستان آق قلا به بهره برداری رسید.

به گزارش گلستان ما به نقل از راه اسپی دژ، همزمان با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت در استان گلستان ، 31 واحد صنعتی استان گلستان با سرمایه گذاری 334 میلیارد و 689 میلیون تومان و با اشتغالزایی 514 نفر با حضور " رضا رحمانی" وزیر صنعت، معدن و تجارت، واحد صنعتی "شورابه ید گلستان" شهرستان آق قلا افتتاح شد.

رحمانی در این مراسم گفت : محصول ید برای نخستین بار در ایران در 27 کیلومتری شمال شهرستان آق قلا از اعماق 1200 متری زمین، استخراج شده و بهره‌برداری از این محصول در قالب شرکت کانسار خزر در استان گلستان انجام میشود.

وی افزود : با افتتاح این کارخانه بزرگ در منطقه اینچه شهرستان آق قلا و با استخراج سالانه 400 تن ید، کشور ایران در تولید این محصول از رتبه هشتم به رتبه پنجم در جهان دست یافته است.

وزیر صمت اظهار کرد : وزارت صنعت معدن و تجارت در استان گلستان اقداماتی همچون به تحقیقات در حوزه معدن ، انجام زیر ساخت ها و همچنین در بحث مطالعات و اکتشافات ، در حال انجام می باشد که خوشبختانه این پتانسیل ها در آینده تبدیل به موتور توسعه استان گلستان خواهد شد.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها